W Krainie Rumianku

23 czerwca 2018 roku, tj. sobota, odbyło się spotkanie integracyjne w Hołownie w Krainie Rumianku. Organizatorem tego wydarzenia była Fundacja „Nigdy Nie Jesteśmy Sami”. Był to czas wyciszenia, podróży w czasie, powrotu do korzeni. Wypoczynek połączony był z podsumowaniem dwóch akcji przeprowadzonych w 2017-2018 roku. Pierwsza Akcja dotyczyła serii trzech zbiórek żywności w sklepach na terenie Radzynia Podlaskiego, gdzie łącznie zostało zebranych 2071,41 kg żywności o wydłużonym terminie przydatności do spożycia. Cała ta żywność została przekazana dla potrzebujących z naszego powiatu. Akcja ta była możliwa dzięki współpracy z:

-partnerem lokalnym, tj. Kościołem Chrześcijan Wiary Ewangelicznej w Radzyniu Podlaskim,

-Bankiem Żywności w Lublinie,

-Zespołem Placówek Oświatowych w Woli Osowińskiej z Panią dyrektor Agnieszką Zając i Panią pedagog Danutą Karpińską,

-Zespołem Szkół im. Jana Pawła II w Ulanie Majoracie z Panią dyrektor Eulalią Mikołajuk oraz pedagog Panią Anną Maliszewską,

-wolontariuszami z tych szkół oraz ich rodzicami,

-radzyńskim oddziałem Lubelskiego Banku Żywności z dyrektorem Arturem Lampartem.

 

Druga akcja POPŻ 2017-2018 rok Pomoc Organizacji Pozarządowych.

Dzięki temu zadaniu w ciągu dziesięciu miesięcy łącznie 10.690 osób z powiatu radzyńskiego otrzymało 45.984 kg ( czterdzieści pięć tysięcy dziewięćset osiemdziesiąt cztery kg) żywności. Głównym organizatorem tej pomocy jest Kościół Chrześcijan Wiary Ewangelicznej „Nowe Jeruzalem” w Radzyniu Podlaskim we współpracy z Bankiem Żywnościowym w Lublinie i  Fundacją „Nigdy Nie Jesteśmy Sami”.

 

W transporcie tej żywności z Lublina do Radzynia Podlaskiego pomogły:

-Gospodarstwo Rolno-Sadowniczo-Rybackie Elżbieta i Kajetan Gawryszukowie z Wohynia,

-PHU TERMO-DOM Renata i Tadeusz Kulenty z Radzynia Podlaskiego,

-Kris-Auto Krzysztof Grochowski z Radzynia Podlaskiego.

Wszystkie wymienione wyżej osoby i instytucje pracowały charytatywnie.

W spotkaniu tym brali też udział specjalnie przybyli goście z USA- Dan i Kathryn Wunrow, którzy  podzielili się z uczestnikami Dobrą Nowiną o Panu Jezusie Chrystusie i swoimi doświadczeniami o wolontariacie.

Gościliśmy także redaktora Wspólnoty Radzyńskiej ( Pana Andrzej Dejneka) , który w trakcie naszego spotkania wręczył statuetkę Człowieka Roku 2017 Ziemi Radzyńskiej zwycięzcy plebiscytu Pastorowi dr Tomaszowi Mańko, który od szeregu lat czynnie angażuje się w liczne akcje charytatywne na terenie miasta i powiatu radzyńskiego. Dr Tomasz Mańko od 25 lat  jest Pastorem Kościoła Chrześcijan Wiary Ewangelicznej w Radzyniu Podlaskim mieszczącego się przy ulicy Parkowej 35 w Radzyniu Podlaskim. Dzięki Bogu, w tej placówce wszystkie osoby potrzebujące pomocy znajdą odpowiednie wsparcie duchowe i materialne. Dodatkowo przez cały rok, w każdy piątek o godzinie 17.00 osoby zainteresowane mogą otrzymać świeże pieczywo.

Postawa i służba Pastora oraz wiernych Zboru w Radzyniu Podlaskim świadczy o tym, że są zawsze za tymi i z tymi, którzy dobrze czynią drugiemu człowiekowi.

W wydarzeniu uczestniczyły też osoby dorosłe i młodzież, biorące udział w tych akcjach.

Dziękujemy też wójtowi gminy Borki- Radosławowi Sałacie oraz wójtowi gminy Ulan Majorat-Jarosławowi Koczkodajowi za wspieranie naszej działalności.

Zarząd Fundacji „Nigdy Nie Jesteśmy Sami” składa serdeczne podziękowania tym wszystkim, którzy przyłożyli swoje ręce do pomocy bliźnim.

Bardzo dziękujemy też za wsparcie przy organizacji tego spotkania:

-Pani Gabrieli Bilkiewicz za jej wielkie serce oraz całemu personelowi tego uroczego zakątka,

-Fundacji RADOŚĆ z prezesem Henrykiem Podsiadłym.

Serdeczne Bóg zapłać.

 

https://iledzisiaj.pl/aktualnosci/10851-podopieczni-fundacji-qnigdy-nie-jestesmy-samiq-w-holownie.html

https://24wspolnota.pl/pl/radzyn/wydarzenia/34102/Rozdaj%C4%85-%C5%BCywno%C5%9B%C4%87-potrzebuj%C4%85cym.htm

 

GALERIA:

« 1 z 2 »

 

 

 

 

Wiesław Trykacz

Prezes Fundacji

 „Nigdy Nie Jesteśmy Sami”

 

 

1989total visits,1visits today

Dodaj komentarz