Przyłączamy się

W związku z apelem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej- Pana Andrzeja Dudy, oraz Prezesa Rady Ministrów- Pana Mateusza Morawieckiego; aby w dniu 11 listopada 2018 roku wszyscy Polacy  włączyli się w świętowanie setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości; Fundacja „Nigdy nie Jesteśmy Sami” także wzięła czynny udział w obchodach tego święta. Wsparliśmy postawienie pamiątkowego, drewnianego krzyża; który jest „votum dziękczynnym Panu Bogu” za odzyskaną wolność przez nasz kraj. Jesteśmy wdzięczni Panu Bogu w Trójcy Jedynemu, Prawdziwemu za łaskę dla naszej Ojczyzny.

Odsłonięcie krzyża nastąpiło w dniu 11 listopada 2018 r. w Radzyniu Podlaskim przy ulicy Parkowej 35.

Ponadto nasza fundacja włączyła się w akcję „Sto dębów na stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę”. Jeden z tych dębów został posadzony w naszym nowo powstającym „Zakątku Nigdy Nie Jesteśmy Sami”.

Tyle razy nasza Ojczyzna zmazywana była z mapy Europy. Doświadczyliśmy tyle rozbiorów i wojen. Wolność tą wielu rodaków okupiło swoim życiem, krwią i cierpieniami. Miało nas nie być, a jednak jesteśmy. Jesteśmy wdzięczni, że możemy mówić po polsku; mieszkać bezpiecznie w naszym domu, jakim jest Polska; za rządzących, że dbają o nasze rodziny, o obywateli; że kierują się naszym dobrem i dobrem ojczyzny; za to, że wszystko idzie ku dobremu.

Dziękujemy!

Zarząd Fundacji

„Nigdy Nie Jesteśmy Sami”

 

 

1122total visits,1visits today

Dodaj komentarz