Gwiazdkowo w Sitno

W sobotę 08 lutego 2020r w miejscowości Sitno w Wiejskim Domu Kultury została zorganizowana międzynarodowa akcja „Gwiazdkowa Niespodzianka”, której celem jest okazywanie miłości Bożej w praktyczny sposób dzieciom w Polsce i na całym świecie. Był to czas wspólnej zabawy dla 120 dzieci i ich rodziców z okolicznych miejscowości oraz młodzieży i dzieci ze świetlicy „Tymko” w Radzyniu Podlaskim. Artyści z tej placówki przygotowali dwie sztuki pt.” Najlepszy przyjaciel” i „ Grzech”.

„ Najlepszy przyjaciel” – akcja dzieje się w okresie przedświątecznym, w którym ludzie biegając za choinką, zakupami, prezentami zapominają czyje urodziny będą świętować i kto jest tu najważniejszy. Drugim wątkiem przedstawienia są problemy dzisiejszych dzieci. Brak akceptacji ze strony rówieśników, zbyt duże oczekiwania rodziców, presja środowiska. Aniołowie widząc smutek i bezradność dzieci przybywają z pomocą. Wskazują na Jezusa, mówiąc, że jeśli zaproszą Go do swojego serca, wówczas On stanie się ich najlepszym przyjacielem. Jezus wysłucha i pomoże rozwiązać wszystkie problemy.

Drugie przedstawienie pt.” Grzech” pokazuje chłopca, który jest obciążony swoimi grzechami i chce się ich pozbyć. Idąc w kajdanach i dźwigając ciężar na plecach szuka ludzi mogących mu pomóc uwolnić się. Jednak nie spotyka nikogo, kto mógłby to zrobić. Wszyscy napotkani mają te same ciężary na plecach i łańcuchy. Zrezygnowany siada na ławce i zasypia. Wówczas podchodzi do głównego bohatera chłopak i przynosi słowa nadziei. Mówi mu o Jezusie Chrystusie, dzięki któremu on również został wolnym człowiekiem. Nasz podróżnik oddając życie Jezusowi, odzyskuje wolność w Chrystusie i zrzuca łańcuchy i ciężary. Jest na zawsze wolnym człowiekiem.Na spotkaniu dzieci otrzymały gwiazdkowe prezenty, paczki , które przyjechały z innych krajów. Każda paczka była inna. Dla wszystkich uczestników tego wydarzenia został przygotowany pyszny posiłek : gorąca zupa, kanapki, domowe ciasta , słodycze i napoje.Fundacja „Nigdy Nie Jesteśmy Sami” bardzo dziękuje paniom z Koła Gospodyń Sitno za nieodpłatnie udostępnienie sali, przygotowanie pysznego poczęstunku. Dziękujemy młodzieży ze świetlicy „Tymko” ,ich prowadzącej Pani Beacie Tyszko. Dziękujemy sponsorom: Spółdzielnia Mleczarska „Spomlek” prezes Edward Bajko, Zakłady Mięsne „ Dobrosławów” Henryk Amanowicz, GS Borki prezes Andrzej Dudek, P.H. FIJAŁEK, Hurtownia Owoców i Warzyw Grzegorz Fryc, Fundacja „Radość” Henryk Podsiadły.

Dziękujemy za okazaną pomoc, zaangażowanie, serce : KCHWE „ Nowe Jeruzalem” w Radzyniu Podlaskim Pastor dr Tomasz Mańko, GOK w Woli Osowińskiej Dyrektor Izabela Smogorzewska,Pani koordynator akcji ,,Gwiazdkowa Niespodzianka” Renata Oprzyńska ,Pan Włodzimierz Kulenty, Pani Katarzyna Kalicka,Pani Barbara Dudek, Pani Aniceta Górna.

Prezes Fundacji „Nigdy Nie Jesteśmy Sami”

Wiesław Trykacz

www. nigdysami.pl

« 1 z 2 »

598total visits,1visits today

Dodaj komentarz