Fundacja Polsat jest z nami

Jakub ma 16 lat. Jest uczniem I Liceum Ogólnokształcącego w Radzyniu Podlaskim. Bardzo lubi tą szkołę i dobrze sobie w niej radzi. Kuba rozwija swoje pasje i zainteresowania. Lubi  jeździć rowerem, pływać,  podróżować, śpiewać, czytać książki. Interesuje się historią. Jest opiekuńczy. Nigdy się nie poddaje. Jego życie od chwili narodzin wiązało się z cierpieniem, trudem i ciągłą walką. 18 razy był operowany, pierwszy raz w dniu narodzin. Cały czas jest rehabilitowany.

Pamiętam jeden z momentów, gdy Kuba był jeszcze mały, miał około 4 lat nie chodził. Widząc moje utrudzenie , zmęczenie,   przytulił się bardzo mocno do mnie,  popatrzył mi w oczy i powiedział: tato, nie martw się wszystko będzie dobrze. Nazywałem go wtedy „ duży –mały”. Ciągle pamiętam te słowa. Dawały mi siłę i pozwalały wierzyć, że rzeczywiście będzie dobrze. Według wiedzy i mądrości ludzkiej mój syn Jakub miał nie chodzić, nie siedzieć, nie mówić-miał być rośliną ,ale dzięki Panu Bogu i wielu, wielu ludziom dzieje się inaczej. Jestem bardzo dumny z Jakuba. Zawsze staram się być dla niego oparciem, ale teraz to on zaczyna być oparciem dla mnie i mojej żony. W tym aby Jakub mógł jak najlepiej funkcjonować  pomaga nam Fundacja Polsat , pod opieką, której mój syn jest od 2010 roku.          

Dziękuję bardzo Panu Bogu za Kubę. Za to ,że każdego dnia daje mi siłę, za Jego wszelkie łaski jakimi obdarza mnie i moich bliskich.

Bardzo dziękuję  telewizji Polsat za zaproszenie . Dziękuję Fundacji Polsat za to ,że wspiera leczenie i rehabilitację mojego syna.

Szanowni Państwo , wielokrotnie doświadczałem i doświadczam, że każde dobro przekazane drugiemu człowiekowi, słowem, uśmiechem, życzliwym spojrzeniem i zaangażowaniem , wraca stokrotnie.

Z całego serca życzę Wszystkim Państwu na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia  życzliwości płynącej z serca od drugiego człowieka. Życzę nadziei, która pozwala iść pewnie i nie bać się kolejnego dnia. Życzę wiary, aby z pozoru niemożliwe przybrało realne kształty. Zdrowych ,wesołych, rodzinnych Świąt, spotkań pełnych miłości, czasu na refleksję, że nie samym chlebem człowiek żyje. A w tym wszystkim, życzę, aby nie zabrakło błogosławieństwa naszego Pana Jezusa Chrystusa , który ponad 2000 lat temu narodził się w Betlejem Judzkim.

 Kuba został zaproszony do wzięcia udziału w programie pt. „Kolędowanie z Fundacją Polsat”. Transmitowany on będzie w czasie nadchodzących  Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku.

Zapraszam do oglądania programu pt. „Kolędowanie z Fundacją Polsat” 24-12-2019 r. Wigilia godz. 12,45 Telewizja Polsat,  25-12-2019 r. I Dzień Świąt godz. 10,00 Telewizja Super Polsat, 01-01-2020r Nowy Rok godz. 18,00 Telewizja Polsat Rodzina

                                                                                                                          Wiesław Trykacz

1874total visits,1visits today

Dodaj komentarz